Informace pro návštěvníky

Vážení návštěvníci. Kostel Nejsvětější Trojice a Zvonice jsou v letošním roce uzavřeny z důvodu opravy. Prozatím je uzavřena i Zámecká kavárna.

Zámek Rychnov nad Kněžnou

Kolowratský zámek spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice je jedním z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách.

Nezapomeňte navštívit

kavarna-360.jpg
ZÁMECKÁ KAVÁRNA

Zámecká kavárna na II. nádvoří zámku v Rychnově nad Kněžnou je otevřena od května do září denně mimo pondělí.

kostel-trojice-letni-360.jpg
KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Zámecký kostel Nejsvětější Trojice na vrchu nad kolowratským sídlem. Silueta výrazným způsobem utváří panorama Rychnova.

zvonice-360.jpg
ZVONICE

Pozdně renesanční stavba z r. 1604. Zvon Kryštof je v současné době třetím největším funkčním zvonem v Čechách (7000 kg).

Absolventský koncert 2020

31. červenec 2020
Absolventský koncert 2020

V letošním roce se na zámku neuskutečnil v řádném termínu žádný z tradičních koncertů Základní umělecké školy v Rychnově nad Kněžnou, z dův...

JÍZDÁRNA FEST 2020

20. červenec 2020
JÍZDÁRNA  FEST 2020

Přes veškerá omezení upravující konání kulturních a společenských akcí v letošním roce, rozhodli se pořadatelé uskutečnit akci JízdárnaFest...

HISTORICKÝ ŠERM NA ZÁMKU

20. červenec 2020
HISTORICKÝ  ŠERM  NA  ZÁMKU

Zveme Vás na akci skupiny historického šermu REGO Vrchlabí, které v rámci Turné 2020, předvedou na zámeckém nádvoří příběh s názvem MAZANÝ...

« »

Pro Fidelitate

7. září 2016 jsme si připomněli sto osmdesáté výročí poslední české královské korunovace, která proběhla v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rod Kolowratů hrál při této příležitosti rovněž důležitou roli.

Hospodářství Kolowrat

lesy-265.jpg
LESNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Lesní hospodářství spolu s rybářstvím tvoří hlavní pilíře hospodaření od doby navrácení pozemků rodině Kolowratů Krakowských v roce 1992.

Více info...

rybarstvi-265.jpg
RYBÁŘSTVÍ

Rodina Kolowratů má více než 300 leté zkušenosti s rybářským hospodařením. Celková výměra vlastních a pronajatých rybníků je kolem 330 ha.

Více info...

palivove-drevo-265.jpg
PALIVOVÉ DŘEVO

Správa Kolowratských lesů nabízí palivové a krbové dřevo ve středisku v Karolíně u Rychnova n. Kn. Je nabízen a doporučován především buk.

Více info...

myslivost-265.jpg
MYSLIVOST

Správa Kolowratských lesů myslivecky obhospodařuje dvě samostatné honitby v Orlických horách ležící poblíž hranice s Polskem (5838 ha).

Více info...