Informace pro návštěvníky

Vážení návštěvníci. Kostel Nejsvětější Trojice a Zvonice jsou v letošním roce uzavřeny z důvodu opravy.

Zámek Rychnov nad Kněžnou

Kolowratský zámek spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice je jedním z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách.

Šlechtická sídla od Orlice ke Kněžně

1. červenec 2021
Šlechtická sídla od Orlice ke Kněžně

Zveme Vás k návštěvě čtyř půvabných šlechtických sídel - zámku ČASTOLOVICE, zámku KOSTELEC nad Orlicí, zámku DOUDLEBY nad Or...

STRAŠIDLO (CANTERVILLSKÉ) NA ZÁMKU

25. červen 2021
STRAŠIDLO (CANTERVILLSKÉ) NA ZÁMKU

Zveme Vás  na divadelní komedii STRAŠIDLO CANTERVILLSKÉ, které se bude hrát na prvním zámeckém nádvoří. V hlavních rolích Martin Zouna...

Zahájení návštěvní sezony 2021

29. květen 2021
Zahájení návštěvní sezony 2021

V úterý 1. června 2021 v 10 hodin začíná návštěvní sezona zámku v Rychnově nad Kněžnou. Novinkou letošního roku je otevření...

« »

Pro Fidelitate

7. září 2016 jsme si připomněli sto osmdesáté výročí poslední české královské korunovace, která proběhla v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rod Kolowratů hrál při této příležitosti rovněž důležitou roli.

Hospodářství Kolowrat

lesy-265.jpg
LESNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Lesní hospodářství spolu s rybářstvím tvoří hlavní pilíře hospodaření od doby navrácení pozemků rodině Kolowratů Krakowských v roce 1992.

Více info...

rybarstvi-265.jpg
RYBÁŘSTVÍ

Rodina Kolowratů má více než 300 leté zkušenosti s rybářským hospodařením. Celková výměra vlastních a pronajatých rybníků je kolem 330 ha.

Více info...

palivove-drevo-265.jpg
PALIVOVÉ DŘEVO

Správa Kolowratských lesů nabízí palivové a krbové dřevo ve středisku v Karolíně u Rychnova n. Kn. Je nabízen a doporučován především buk.

Více info...

myslivost-265.jpg
MYSLIVOST

Správa Kolowratských lesů myslivecky obhospodařuje dvě samostatné honitby v Orlických horách ležící poblíž hranice s Polskem (5838 ha).

Více info...