Informace pro návštěvníky

Vážení návštěvníci. Kostel Nejsvětější Trojice a Zvonice jsou v letošním roce uzavřeny z důvodu opravy.

Zámek Rychnov nad Kněžnou

Kolowratský zámek spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice je jedním z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách.

ZÁVOD HISTORICKÝCH VOZIDEL

19. květen 2022
ZÁVOD HISTORICKÝCH VOZIDEL

Zveme Vás na závod historických vozidel do Rychnova nad Kněžnou. Hlavním pořadatelem akce je VCC Dobruška. Závod je třídenní a jeho zahájen...

Zahájení návštěvní sezony 2022

24. březen 2022
Zahájení návštěvní sezony 2022

V úterý 3. května 2022 v 10 hodin začíná návštěvní sezona zámku v Rychnově nad Kněžnou. Letos budeme mít přístupné pouze his...

Místo sezonního průvodce

23. únor 2022
Místo sezonního průvodce

Vážení milovníci historie. Hledám touto cestou průvodce do zámku v Rychnově nad Kněžnou. Místo je vhodné pro člověka, který má rád historii...

« »

Pro Fidelitate

7. září 2016 jsme si připomněli sto osmdesáté výročí poslední české královské korunovace, která proběhla v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rod Kolowratů hrál při této příležitosti rovněž důležitou roli.

Hospodářství Kolowrat

lesy-265.jpg
LESNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Lesní hospodářství spolu s rybářstvím tvoří hlavní pilíře hospodaření od doby navrácení pozemků rodině Kolowratů Krakowských v roce 1992.

Více info...

rybarstvi-265.jpg
RYBÁŘSTVÍ

Rodina Kolowratů má více než 300 leté zkušenosti s rybářským hospodařením. Celková výměra vlastních a pronajatých rybníků je kolem 330 ha.

Více info...

palivove-drevo-265.jpg
PALIVOVÉ DŘEVO

Správa Kolowratských lesů nabízí palivové a krbové dřevo ve středisku v Karolíně u Rychnova n. Kn. Je nabízen a doporučován především buk.

Více info...

myslivost-265.jpg
MYSLIVOST

Správa Kolowratských lesů myslivecky obhospodařuje dvě samostatné honitby v Orlických horách ležící poblíž hranice s Polskem (5838 ha).

Více info...