Zámek Rychnov nad Kněžnou

Kolowratský zámek spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice je jedním z největších a nejkrásnějších barokních celků v Čechách.

Nezapomeňte navštívit

ZÁMECKÁ KAVÁRNA

Zámecká kavárna na II. nádvoří zámku v Rychnově nad Kněžnou je otevřena od května do září denně mimo pondělí.

KOSTEL NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE

Zámecký kostel Nejsvětější Trojice na vrchu nad kolowratským sídlem. Silueta výrazným způsobem utváří panorama Rychnova.

ZVONICE

Pozdně renesanční stavba z r. 1604. Zvon Kryštof je v současné době třetím největším funkčním zvonem v Čechách (7000 kg).

Zámecké adventní trhy 2017 - PŘIHLÁŠKA

20. září 2017
Zámecké adventní trhy 2017 - PŘIHLÁŠKA

 Skončily prázdniny, blíží se vánoce. Také v letošním roce se budou na zámku konat již tradiční Adventní zámecké trhy.  Leto...

Výstava historických vozidel 2017

20. srpen 2017
Výstava historických vozidel 2017

Zveme Vás na výstavu historických vozidel, která se uskuteční v sobotu 26. srpna od 10 do 16 hodin.

Oprava z dotačního programu KÚ KHK v roc...

17. červenec 2017
Oprava z dotačního programu KÚ KHK v roce 2017

V roce 2017 realizujeme opravu interieru Sala terreny - lázně. Oprava je spolufinancována z dotačního fondu Královéhradeckého kraj...

« »

Pro Fidelitate

7. září 2016 jsme si připomněli sto osmdesáté výročí poslední české královské korunovace, která proběhla v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Rod Kolowratů hrál při této příležitosti rovněž důležitou roli.

Hospodářství Kolowrat

LESNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Lesní hospodářství spolu s rybářstvím tvoří hlavní pilíře hospodaření od doby navrácení pozemků rodině Kolowratů Krakowských v roce 1992.

Více info...

RYBÁŘSTVÍ

Rodina Kolowratů má více než 300 leté zkušenosti s rybářským hospodařením. Celková výměra vlastních a pronajatých rybníků je kolem 330 ha.

Více info...

PALIVOVÉ DŘEVO

Správa Kolowratských lesů nabízí palivové a krbové dřevo ve středisku v Karolíně u Rychnova n. Kn. Je nabízen a doporučován především buk.

Více info...

MYSLIVOST

Správa Kolowratských lesů myslivecky obhospodařuje dvě samostatné honitby v Orlických horách ležící poblíž hranice s Polskem (5838 ha).

Více info...